בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית חולים לחיות בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי הפקולטה לחקלאות בית הספר לרפואה וטרינרית האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית הספר לרפואה וטרינרית מרפאה וטרינרית בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית הספר לרפואה וטרינרית האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי הפקולטה לחקלאות האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית הספר לרפואה וטרינרית האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי הפקולטה לחקלאות האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית הספר לרפואה וטרינרית האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem
 • בית חולים וטרינרי
 • בית חולים לחיות
 • מרפאה וטרינרית
 • בית חולים לחיות
 • ווטרינר חירום
 • בית חולים לחיות
 • וטרינר 24 שעות
 • בית חולים לחיות
 • מרפאה וטרינרית
 • בית חולים לחיות ווטרינר חירום
 • בית חולים לחיות ווטרינר חירום
בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי

המחלקה לרפואה משלימה

וטרינר נווט
חפש

המחלקה לרפואה משלימה

אבחון וטיפול במגוון בעיות בעזרת דיקור סיני

תיאורי / סיפורי מיקרים

צוץ - טיפול בדלקות חניכיים בעזרת דיקור סיני בחתול

צוץ הוא חתול בן 8 שהגיע למחלקה לרפואה משלימה לפני חצי שנה בעקבות דלקות חניכיים חמורות, שגרמו לו לכאבים קשים ומנעו ממנו לאכול.

צוץ אובחן בבדיקה אצל הווטרינר המטפל שלו, כשנה לפני הגיעו לבית החולים, עם דלקת חניכיים, בעקבות תלונה שלא מסיים את האוכל שלו ומשמיע קולות של כאב בזמן האכילה.

רפואה משלימה דיקור לכלב

צוץ טופל במספר דרכים, אך הדבר היחידי שעזר היה זריקת סטרואידים אחת לארבעה שבועות. ללא הזריקה, צוץ שוב היה חוזר לכאבים ומפסיק לאכול. מאחר וצוץ הוא חתול צעיר יחסית וטיפול קבוע של סטרואידים למשך חייו יכול לגרום לתופעות לוואי, המליץ הווטרינר המטפל לבעלים על טיפול בעזרת דיקור סיני.

בטיפול הראשון, סיפרה בעלת החתול שלפני בעיות החניכיים צוץ היה חתול עם תאבון בריא, שתמיד רצה עוד. כאשר הם הגיעו לטיפול הראשון היא סיפרה שהיא מרטיבה לצוץ את האוכל (כדי לרכך אותו) והוא אוכל את רוב האוכל אבל לא מסיים.

בטיפול הראשון של הדיקור הסיני, צוץ היה מעט מפוחד ושקט ובעזרת הבעלים הצליחה ד"ר סיניבר להכניס את כל המחטים של הדיקור, מבלי שצוץ יהיה מוטרד מהתהליך. כבר בטיפול השלישי הבעלים דיווחה שהיא רואה שצוץ אוכל טוב יותר.

כיום, צוץ מגיע פעם בחודש לטיפול בדיקור סיני. כאשר צוץ מגיע לטיפול, הוא מגרגר ובא להתגרד בזמן הטיפול, הוא אוכל את האוכל שלו בלי שירטיבו אותו, מסיים הכול ומבקש ארוחות נוספות לפעמים.

צוץ לא קיבל זריקה של סטרואידים או כל תרופה אחרת מזה 5 חודשים ואין זריקות באופק.


Sloppy Joe

ג'ו, כלב זכר בן 15, מגזע גולדן רטריבר, הגיע לבית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי, לטיפול בדיקור סיני בעקבות חולשה ברגליים האחוריות במשך השנה האחרונה.

החולשה באה לידי ביטוי בקושי ללכת, ג'ו התעייף מהר בטיול, התקשה לעלות ולרדת במדרגות והופיעה צליעה חדשה ברגל קדמית. בנוסף ג'ו סבל מבעיה בעור.

רפואה משלימה דיקור לכלב

ג'ו טופל בעזרת כדורים נוגדי דלקת ומשככי כאבים אך לא נראה שיפור לאורך זמן.

בשלב זה הוצע לבעליו של ג'ו להיעזר בדיקור סיני במקביל לטיפול הקונבנציונלי.

הטיפול כולל החדרת מחטים של דיקור סיני לאורך עמוד השדרה, ברגליים האחוריות וברגליים הקדמיות, בנקודות אסטרטגיות, במטרה להשפיע על מערכת העצבים.

גו טופל בעזרת דיקור סיני במשך שלושה שבועות, אחת לשבוע, לאחריהם הבעלים דיווח שג'ו שמח לצאת לטיול והולך בלי להתעייף למשך מספר ימים לאחר כל טיפול. שלושה טיפולים נוספים נעשו אחת ל- 10 ימים כאשר הבעלים דיווח שג'ו עולה ויורד במדרגות בצורה טובה והולך בשמחה בטיול. בנוסף נראה שיפור משמעותי במצב העור.

ג'ו ימשיך לקבל טיפולים במרווחים הולכים וגדולים כדי לשמר את מצב ככל האפשר.


Angel of Mercy

אנג'ל, כלבה בת 11 מסוג פירנה, אוהבת לשכב מול המזגן בימי הקיץ החמים.
הבעלים, וטרינרית בעצמה, ראתה בבוקר שאנג'ל מתקשה לקום וללכת ובוכה מכאב, בבדיקה נראה שלאנג'ל נתפס הצוואר.
אנג'ל טופלה עם כדור משכך כאבים אבל לא נראה שיפור במצבה וגם כאשר ישבה הראתה סימני כאב.
אנג'ל טופלה פעם אחת בעזר דיקור סיני ומספר שעות אחר כך הפסיקה להראות סימני כאב והחלה להסתובב בחופשיות.


Princess

טיפול בחוסר הזעה בסוסה בעזרת דיקור סיני

"פרינסס", סוסה מגזע פריזיאן, הגיעה לארץ בגיל שנתיים. כמו עולים חדשים רבים, גם "פרינסס" גילתה קשיי הסתגלות לקיץ הישראלי הלוהט, ובגיל ארבע הפסיקה להזיע.

"פרינסס" הגיעה אלי לאחר שנתיים בהן סבלה מ-anhidrosis (חוסר הזעה), שבאה לידי ביטוי במאמץ כאשר רוכבים עליה בקיץ רק בשעות הבוקר המוקדמות או הערב, עם הפסקות של קירור עם מים.

רפואה משלימה דיקור לסוס

זה אמנם נשמע מאוד מפתה לא להזיע בקיץ הישראלי, אך הבעייתיות בכך היא שההזעה מתפקדת כמנגנון צינון, והסוסים מקררים את הגוף שלהם בעיקר על ידי הזעה ומעט בעזרת הנשימה. כאשר סוס לא יכול להזיע כדי לקרר את עצמו, טמפרטורת הגוף שלו עולה והוא עלול ללקות במכת חום אשר עלולה אף לסכן את חייו. סוסים שסובלים מהבעיה, לרוב מוגבלים מאוד בפעילות שלהם, לא יכולים להתחרות, מאחר ותחרויות רבות נערכות באמצע היום והם מתחממים מידי, מוגבלים בשעות האימון שלהם, לא יכולים לצאת לטיולים ארוכים וכן הלאה

בבדיקה פיזיקאלית לא נמצאו ממצאים חריגים, הסוסה קיבלה אלקטרוליטים במשך תקופה אך לא ניראה שינוי במצבה. מאחר והרפואה המערבית עדיין לא מצאה טיפול מלא לבעיה הזאת, ומעבר למגורים באזור ממוזג נשלל, הוחלט לטפל ב"פרינסס "בעזרת דיקור סיני. "פרינסס" טופלה בעזרת דיקור סיני – מחטים של דיקור סיני (דקות מאוד וגמישות) הוחדרו במקומות שונים בגוף (רגליים אחוריות, גב, רגליים קדמיות) למשך כ 15 דק. במהלך החדרת המחטים "פרינסס" לא הפגינה חוסר נוחות ובזמן שהמחטים היו בפנים "פרינסס" נראתה רגועה ושקטה יותר מתמיד.

3 ימים לאחר הטיפול הבעלים כבר דיווחו ש"פרינסס" הזיעה במהלך האימון בכל הגוף, לראשונה מזה שנתיים, ובעקבות כך הבעלים שלה חזרו לרכב עליה גם בשעות החמות ללא דאגה שמא פרינסס תתחמם יתר על המידה.

רפואה משלימה דיקור לסוס

"פרינסס" טופלה שוב לאחר שבוע ושוב לאחר 10 ימים, כאשר היא מזיעה באופן קבוע בכל הגוף. עבר חודש מאז הטיפול האחרון של "פרינסס" והיא עדיין מזיעה באופן קבוע. כיום נמצאת באזור המרכז ובאימוני דראסג. פרינסס ממשיכה לקבל טיפולים של דיקור סיני כדי לוודא שהשפעת הטיפול תשמר, כאשר המרווח בין טיפול לטיפול הולך וגדל.

כיום מעריכים שכ 6% מסוסים שעובדים באזורים עם חום גבוה ורמת לחות גבוהה, לא מזיעים בצורה מספקת (חוסר הזעה חלקי או מוחלט), כאשר סוסים שהגיעו מאזורים עם מזג אוויר קריר יותר נמצאים בסיכון גבוה יותר.

הפטופיזיולגיה של הבעיה עדיין לא מובנת לגמרי, התיאוריה המובילה היא שהפרשה מוגברת של אפינפרין גורמת לבלוטות הזיעה להפסיק להגיב. ידוע שהמצב הוא הפיך ומעבר לאקלים קריר יותר לרוב יגרום לסוס לחזור להזיע, לעיתים מתן אלקטרוליטים גם יכול לעזור. מהספרות ומהניסיון האישי שלי ישנם סוסים המגיבים טוב לדיקור סיני וחוזרים לפעילות תקינה.

חדשות ועדכונים

לציבור לקוחותינו, מחר, יום ב' 13.5.19, ייצא סגל ביה"ח לסיור צוות. ביה"ח יעבוד במתכונת מצומצמת. בית המרקחת יהיה פתוח עד השעה 15:30. אנא קבלו זאת בהבנה, עמכם הסליחה.

מצאתם חיית מחמד פצועה?
התקשרו אל מוקד 106 באזור מגוריכם והם ישלחו את הגורם המתאים.

הצטרפו אלינו לפייסבוק וקבלו עדכונים על סיפורים מעניינים, דפי מידע חשובים, ועוד

מקרה החודש
מילי
פריצת דיסק‎
ניתוח ראש
קצת על בית החולים לסרטונים נוספים ביוטיוב