בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית חולים לחיות בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי הפקולטה לחקלאות בית הספר לרפואה וטרינרית האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית הספר לרפואה וטרינרית מרפאה וטרינרית בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית הספר לרפואה וטרינרית האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי הפקולטה לחקלאות האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית הספר לרפואה וטרינרית האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי הפקולטה לחקלאות האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית הספר לרפואה וטרינרית האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem
 • בית חולים וטרינרי
 • בית חולים לחיות
 • מרפאה וטרינרית
 • בית חולים לחיות
 • ווטרינר חירום
 • בית חולים לחיות
 • וטרינר 24 שעות
 • בית חולים לחיות
 • מרפאה וטרינרית
 • בית חולים לחיות ווטרינר חירום
 • בית חולים לחיות ווטרינר חירום
בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי

קרדיולוגיה (מחלות לב)

וטרינר נווט
חפש

המחלקה לקרדיולוגיה (מחלות לב)

אבחון וטיפול בבעיות לב בחיות מחמד

אודות המחלקה

השירות הקרדיולוגי מנוהל ע"י מומחה למחלות-לב בבעלי-חיים ופועל בעקר כ"מרפאת-חוץ" לצורך אבחון מחלות-לב בבעלי-חיים שאינם מאושפזים, מתן המלצות טיפול תרופתי למחלותיהם, מעקב שוטף אחר מצבם לפי הצרכים המשתנים שלהם, ושיתוף-פעולה רציף עם הרופאים הוטרינרים שהפנו אותם לביה"ח.

במצבי-חירום החולה מאושפז במחלקת חירום/טיפול נמרץ והמעקב אחר מצבו מנוהל לרוב באחריותה, תוך תיאום עם השירות הקרדיולוגי. מקרים נבחרים ינוהלו, גם תוך כדי אשפוז במחלקת חירום/טיפול נמרץ, ע"י השירות הקרדיולוגי עצמו.

כחלק ממערך ההוראה של בית הספר לרפואה וטרינרית, רופאי השירות הקרדיולוגי פועלים גם כדי לחנך, להנחות ולסייע לסטודנטים לרפואה וטרינרית בשנת לימודיהם האחרונה. כדי לאפשר זאת, התחקור הראשוני ובדיקה מתחילים בידיהם של סטודנטים וממשיכים בידי רופאים, העשויים לחזור על חלק מהשאלות שהבעלים כבר נשאלו.

רוב החולים הם כלבים וחתולים, ומיעוטם כולל סוסים ומינים אחרים. רבים מהם מופנים אלינו ע"י הוטרינר הפרטי המטפל בהם בד"כ, על רקע סימנים המובלים לחשד למחלת לב: זיהוי אוושה ("רשרוש") בלב, חשד להפרעות בקצב-הלב, התקפי חולשה, אירוע או אירועים של איבוד-הכרה, שיעול כרוני, רזון קיצוני שהולך ומתקדם, הצטברות נוזל בחלל הבטן או בחלל בית-החזה, ועוד.

מכיוון שמחלות לב מתפתחות יותר בחיות מחמד קשישות החולות גם במחלות אחרות, שירותינו נדרשים לעתים קרובות גם במסגרת ייעוץ "פנימי" לטובת צרכיהן של חיות המטופלות, מאושפזות או נבדקות במחלקות אחרות בביה"ח (כגון מחלקת חרום/טיפול נמרץ, מחלקת רפואה פנימית, מחלקת הרדמה, מחלקת כירורגיה, והמחלקה לרפואת סוסים).

רוב הבדיקות, אם הבעלים בוחר לערוך אותן, יכולות להסתיים כבר באותו יום ללא צורך בהליך חודרני כלשהו וללא צורך בהרדמה או אפילו בהרגעה ("טשטוש").עם שחרור החולה לביתו או להמשך אשפוז במרפאת הרופא המטפל (לפי בחירת הבעלים ובתיאום עם הרופא המפנה), הבעלים יקבל 2 עותקים של מכתב ובו סיכום-מחלה הכולל גם הנחיות והמלצות טיפול מפורטות, אותו יתבקש להעביר גם לרופא/ה המפנה.

אחת ממטרותנו היא לערב את הבעלים לא רק בדיון עצמו אלא גם בהחלטות הנובעות ממנו, לאחר הבהרת כל הטעון הבהרה ומתן מענה לכל שאלה, הן לגבי המחלה עצמה והן לגבי אפשרויות הטיפול בה.

לעתים רחוקות יש צורך בהליך חודרני תחת הרדמה מלאה (כגון צנתור או ניתוח) כדי לטפל או לפחות לשפר מצבים כגון קצב-לב איטי מידי או מומי-לב מולדים מסוגים מסויימים. הליך כזה מתואם במיוחד ליום אחר ותוך זמן סביר, תוך צמצום הסיכונים למינימום.

חדשות ועדכונים

לציבור לקוחותינו – ביום ה' 1.3.18, חג פורים, יעבוד ביה"ח במתכונת חירום בלבד. בברכת חג שמח!

ביה"ס לרפואה וטרינרית ע"ש קורט בשיתוף "החקלאית" מודיעים על פתיחת תוכנית אינטרנשיפ 2018 בחיות משק לפרטים לחצו כאן.

ביה"ס וביה"ח לרפואה וטרינרית מברכים את ד"ר גלעד שגב על קבלת דרגת פרופסור חבר. יישר כח!

בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי מודיע בזאת על פתיחת אינטרנשיפ לשנת 2018 לפרטים לחצו כאן.

ביה"ח הווטרינרי האוניברסיטאי מודיע בזאת על פתיחת התמחות ברפואה פנימית של חיות מחמד החל מפברואר 2018. לפרטים והגשת מועמדות לחצו כאן.

ביה"ח הווטרינרי ההוראתי מייסודה של האוניברסיטה העברית מציע בזאת משרה להתמחות בת 4 שנים, במשרה מלאה, בכירורגיה חיות מחמד. לפרטים נוספים לחצו כאן

בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי וביה"ס לרפואה וטרינרית ע"ש קורט מברכים את ד"ר עמוס טץ – המומחה הבינ"ל החדש שלנו (והשני בארץ!) בכירורגיה של סוסים מטעם הקולג' האירופאי לכירורגיה וטרינרית.

עקב מעבר של ד"ר דניאלה יעקב לחו"ל, מעתה תאוייש המחלקה לחיות מחמד אקזוטיות ע"י ד"ר עידו צורי. אנו מאחלים לדניאלה ולעידו בהצלחה בדרכם החדשה. לעמוד המחלקה

ביה"ח הווטרינרי ההוראתי מייסודה של האוניברסיטה העברית מציע בזאת משרה להתמחות (Residency) בת 4 שנים, במשרה מלאה, באופטלמולוגיה. לפרטים נוספים לחצו כאן

בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי מודיע על פתיחת תכנית סטאז' (אינטרנשיפ) בכירורגיה של חיות בית קטנות לשנת 2017. לחצו כאן לפרטים

ביה"ס וביה"ח לרפואה וטרינרית מאחל לכל בית ישראל שנה טובה, מתוקה ובריאה. לפירוט ימי הפעילות במהלך החגים לחצו כאן

ביה"ס וביה"ח לרפואה וטרינרית מברכים את המומחה החדש שלנו בהרדמה וטיפול בכאב, ד"ר ישי קושניר (Dip.ACVAA). כל הכבוד!

בדיקות חדשות במעבדה - לחצו כאן לפירוט (1.2.16)

בבית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי פועלת יחידת הדיאליזה היחידה בישראל, ובמזרח התיכון כולו, לבעלי חיים. לחצו כאן לקריאת כתבה בנושא בישראל היום 10.12.15

ניתוח עיניים נדיר מסוגו בוצע בזאבה מחי בר יטבתה אצלנו בבית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי. לכתבה המלאה לחצו כאן

בית הספר ובית החולים לרפואה וטרינרית גאים לברך את פרופ' רוברט בר-יצחק על קבלת פרס מפעל חיים מטעם איגוד רופאי העיניים הישראלי. לפרטים נוספים וקישור לראיון מצולם על חוויותיו כרופא עיניים ישראלי במהלך שירותו הצבאי בסיני ובעזה לחיצו כאן.

מצאתם חיית מחמד פצועה?
התקשרו אל מוקד 106 באזור מגוריכם והם ישלחו את הגורם המתאים.

בשעה טובה ומוצלחת נפתח מרכז החירום החדש ע"ש ג'ורג' בבית החולים הווטרינרי. זהו מרכז החירום הגדול והמשוכלל בישראל ומאוייש ע"י וטרינר תורן וצוות רפואי 24 שעות ביממה. לאתר המחלקה לחצו כאן

הצטרפו אלינו לפייסבוק וקבלו עדכונים על סיפורים מעניינים, דפי מידע חשובים, ועוד

מקרה החודש
מילי
פריצת דיסק‎
ניתוח ראש
קצת על בית החולים לסרטונים נוספים ביוטיוב