בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית חולים לחיות בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי הפקולטה לחקלאות בית הספר לרפואה וטרינרית האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית הספר לרפואה וטרינרית מרפאה וטרינרית בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית הספר לרפואה וטרינרית האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי הפקולטה לחקלאות האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית הספר לרפואה וטרינרית האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי הפקולטה לחקלאות האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית הספר לרפואה וטרינרית האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem
 • בית חולים וטרינרי
 • בית חולים לחיות
 • מרפאה וטרינרית
 • בית חולים לחיות
 • ווטרינר חירום
 • בית חולים לחיות
 • וטרינר 24 שעות
 • בית חולים לחיות
 • מרפאה וטרינרית
 • בית חולים לחיות ווטרינר חירום
 • בית חולים לחיות ווטרינר חירום
בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי

דפי מידע

וטרינר נווט
חפש

המחלקה לחירום וטיפול נמרץ של חיות קטנות

דפי מידע

רשימה (חלקית) של מצבים בהן מומלץ להגיע לבדיקה מיידית

לכבוד הקיץ שהגיע....
בימות הקיץ אנו רואים מספר גבוה יותר של מקרי חירום, אולי מכיוון שהכלבים ובעליהם נמצאים יותר מחוץ לכתלי הבית. לכלבים כמובן חשוב מאוד לבלות גם מחוץ לבית אך חלק ממקרי החירום ניתן למנוע!
חשוב להקפיד וללכת לטיולים עם רצועה ולשחרר את הכלבים רק במקומות בטוחים על מנת להפחית את הסיכוי לנשיכה ע"י כלב אחר, לפגיעה מרכב או מאופניים חשמליות (כן גם זה כבר הגיע...),. גם הרעלות מחומרים להדברת חרקים , חלזונות או עכברים הינן קשות ונפוצות וטיול עם רצועה יכול להפחית את הסיכוי לחשיפה.
חשוב להקפיד שלכלביכם יש מים טריים בצורה זמינה בכל שעות היום, מקום מוצל, ואין לקחת אותם לריצות או לטיולי אופניים במידה ואינם מורגלים לכך. אנו רואים כל שנה כ-20 כלבים הסובלים ממכת חום קשה!

וטרינר חירום וטיפול נמרץ - כלב סובל ממכת חום
וטרינר 24 שעות - קוצי דרבן
וטרינר חירום - ניתוח קיסרי

למושבניקים שבינכם חשוב לדעת שמלענים (חלקי צמח הנראים כשיבולת שועל) עלולים לחדור לעור או להשאף ולגרום להתקפי שיעול, עיטוש או זיהום משני, וחשוב להוציא אותם באופן מיידי. במקרי שאיפה יהיה צורך בכניסה עם סיב אופטי תחת הרדמה כללית. גם הנחשים כבר יצאו מחוריהם, הכשות נחש עלולות להיות קטליות וחלקן מצריכות אישפוז וטיפול בנסיוב.

וטרינר חירום וטיפול נמרץ - לברדורית שאכלה רעל עכברים
וטרינר 24 שעות - הכשת נחש פינצ׳ר
וטרינר חירום וטיפול נמרץ - כלב סובל ממכת חום

אספנו עבורכם מספר תמונות של מקרי חירום אותם אנו רואים על בסיס יומיומי ובדר"כ מצריכים הגעה מיידית לבית החולים.
בכל מקרה, כאשר אתם זקוקים לווטרינר במצב חרום – חשוב שתזכרו כי אנו פתוחים סביב השעון ואצלנו נמצא וטרינר תורן 24 שעות, ובכל דילמה ניתן להתקשר ולהתייעץ האם כדאי להגיע ולהבדק.

המלען הוצא מכלב צבא שהיה באימונים
וטרינר 24 שעות
וטרינר חירום

הנה רשימה (חלקית) של מצבים בהן מומלץ להגיע לבדיקה מיידית:

 1. פגיעה מרכב או נפילה מגבוה, גם אם הכל נראה בסדר לאחר מכן (ובוודאי שאם לא) – כדאי להגיע לבירור כי אין פגיעות פנימיות, חזה אויר וכד.
 2. פצעי נשיכה – יש לנקות ולחטא את הפצעים כמה שיותר מהר ולהתחיל טיפו אנטביוטי. ישנם פצעים הדורשים פתיחה כירורגי לבירור מידת הנזר שמתחת לעור. פעמים רבות העור הינו רק "קצה הקרחון"! במקרים בהן יש חשש לחדירה לבטן או כאשר רואים אברי בטן מציצים יהיה צורך בפתיחת בטן חוקרת. פצעים החודרים לבית החזה לא תמיד יצריכו ניתוח.
 3. מצוקה נשימתית מכל סוג שהוא – אם הכלב שלכם מתקשה לנשום – אל תחכו! יש להגיע לבדיקת מיידית וברור הסיבה למצוקה הנשימתית על מנת לפתור את הבעיה. עד לברור הסיבה ינתן חמצן והרגעה במידת הצורך (לבעל החיים, לא לבעליו....)
 4. התמוטטות אקוטית – ישנן סיבות רבות להתמוטטות בינהן דימום לחלל הבטן, לבית החזה או לשק הלב, שבץ וכד. חשוב לברר...
 5. הקאות אקוטיות – כל כלב או חתול שמקיא פעמים רבות בטווח זמן קצר עלול לסבול מחסימת מעיים!
 6. שלשול דמי – במידה ויש דם טרי בצואה יתכן ומדובר בדלקת מעיים דמית.
 7. הכשת נחש. במידה האפשר יש להביא את הנחש או לצלם אותו על מנת לאפשר זיהוי.
 8. התקף עווית, בייחוד אם הוא נמשך יותר מכמה דקות, או אם הכלב לא חוזר לעצמו זמן קצר לאחר ההתקף.
 9. נפיחות בטנית וחוסר נוחות בכלבים מגזע גדול (עלול להעיד על היפוך קיבה)
 10. חתול אשר נכנס ויוצא מן הארגז ואינו נותן שתן – חסימות שתן נפוצות בחתולים זכרים צעירים. ככל שמחכים יותר זמן ולא פותחים את החסימה, הסיכוי להפרעות מלחים בדם ולנזק בלתי הפיך לכליות גדל. חסימת שן בחתול הינה מצב מסכן חיים. חסימות קיימות גם בכלבים אך פחות נפוצות. אם הכלב מתאמץ לתת שתן ויוצאות רק כמה טיפות תתכן חסימה. נקבות כמעט ואינן נחסמות ונוטות לסבול יותר מדלקות בדרכי השתן (כמו נשים...!)
 11. המלטה שאינה מתקדמת או גור שנראה תקוע בתעלת ההמלטה. בבית החולים ישנה מומחית לפוריות אתה אנו מתייעצים בכל דילמה הקשורה בהריון או בצורך לניתוח קיסרי.
 12. גרירת רגליים אחוריות /שיתוק אקוטי של רגליים אחוריות או של כל הרגליים
 13. חשיפה לרעלים כגון רעל עכברים, רעל חלזונות, שוקולד (בייחוד מריר), תרופות של אנשים וכד.
חדשות ועדכונים

לציבור לקוחותינו, מחר, יום ב' 13.5.19, ייצא סגל ביה"ח לסיור צוות. ביה"ח יעבוד במתכונת מצומצמת. בית המרקחת יהיה פתוח עד השעה 15:30. אנא קבלו זאת בהבנה, עמכם הסליחה.

מצאתם חיית מחמד פצועה?
התקשרו אל מוקד 106 באזור מגוריכם והם ישלחו את הגורם המתאים.

הצטרפו אלינו לפייסבוק וקבלו עדכונים על סיפורים מעניינים, דפי מידע חשובים, ועוד

מקרה החודש
מילי
פריצת דיסק‎
ניתוח ראש
קצת על בית החולים לסרטונים נוספים ביוטיוב