בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית חולים לחיות בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי הפקולטה לחקלאות בית הספר לרפואה וטרינרית האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית הספר לרפואה וטרינרית מרפאה וטרינרית בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית הספר לרפואה וטרינרית האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי הפקולטה לחקלאות האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית הספר לרפואה וטרינרית האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי הפקולטה לחקלאות האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית הספר לרפואה וטרינרית האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי האוניברסיטה העברית בירושלים | The Hebrew University of Jerusalem
 • בית חולים וטרינרי
 • בית חולים לחיות
 • מרפאה וטרינרית
 • בית חולים לחיות
 • ווטרינר חירום
 • בית חולים לחיות
 • וטרינר 24 שעות
 • בית חולים לחיות
 • מרפאה וטרינרית
 • בית חולים לחיות ווטרינר חירום
 • בית חולים לחיות ווטרינר חירום
בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי

נוירולוגיה ונוירוכירורגיה

וטרינר נווט
חפש

המחלקה לנוירולוגיה ונוירוכירורגיה (מחלות מערכת העצבים)

שעות ודרכי קבלה

ניתן להגיע לבדיקה במחלקה הנוירולוגית בדרכים הבאות:

קביעת תור במחלקה

מקרים נוירולוגים חדשים, הפניות מוטרינרים או מקרים שהתקבלו במחלקה אחרת בביה"ח וזקוקים לשירותי המחלקה, מתקבלים בימים שני ורביעי באמצעות זימון תור מראש. בימים אלו נערכים גם מעקבים (ביקורות) אחרי מקרים המצויים בטיפול המחלקה.

לצורך קביעת תורים יש לפנות למחלקת זימון תורים בטלפונים: 03-9688518 או 03-9688573 או במייל: vethosp.vet@mail.huji.ac.il

קבלת מקרי חירום

מקרים דחופים מתקבלים דרך מחלקת החירום של בית החולים. השירות הנוירולוגי נותן ייעוץ ומקבל לטיפולו מקרי חירום נוירולוגיים שהתקבלו על בסיס זה לאשפוז בבית החולים. במקרים אלו לאחר שלב המיון, יתבצעו תהליכי האבחון ויינתן הטיפול הדרוש ע"י השירות הנוירולוגי במהירות האפשרית, בהתאם לדחיפות הבעיה ולמצבו של בעל בחיים.

נוהל העבודה במחלקה:

מקרים נוירולוגים מוזמנים, מתקבלים בימים שני ורביעי. עם הגעתכם לבית החולים ייפתח לחיית המחמד תיק רפואי במשרד הקבלה. השלב הבא הוא תיעוד ההיסטוריה הרפואית של בעל החיים ובדיקה גופנית שלו, שלב זה נעשה לרוב ע"י סטודנט לווטרינריה בשנת הלימודים האחרונה שלו או ע"י טכנאי. עם תום הבדיקה הראשונית תתבקשו לחזור לחדר הקבלה, ונתוני הבדיקה יועברו ע"י הסטודנט לרופא. לאחר דיון קצר בין הסטודנט לרופא (שמטרתו לימודית), תיקראו שוב לחדר הבדיקה. בשלב זה מתבצעת בדיקה כללית ובדיקה נוירולוגית מקיפה על ידי רופא המחלקה ונמסרת לבעלים חוות דעת בנוגע לבעיות שנמצאו, תכנית האבחון המתאימה ולאחר מכן בהתאם לממצאים יוצע הטיפול המתאים. בחלק מהמקרים לא תימצא אבחנה מדויקת כבר בשלב זה וייתכן כי בעל החיים יצטרך לעבור בדיקות נוספות (לרוב תחת הרדמה) על מנת לאבחן את המחלה. אבחונים מתקדמים שאינם מוגדרים כמקרי חירום מתבצעים ע"י השירות הנוירולוגי בימים א', ג', ה'.

לאחר תום תהליך האבחון ימסרו לבעלים ההמלצות לטיפול בבעיה, הערכה לגבי משך תהליך ההחלמה ובעל החיים יוזמן לביקורות נוספות במידת הצורך. במקרים מסוימים יומלץ לאשפז את בעל החיים למשך תהליך האבחון, הטיפול וההחלמה.

לא יתבצעו בדיקות אלא לאחר שהבעלים קיבל הסבר מפורט לגבי נחיצות הבדיקה, עלותה ואישר את הביצוע. במקרה של בעל חיים שהופנה, תיערך התייעצות עם הרופא המטפל לפני ביצוע צעדי אבחון או טיפולים נוספים לאלו שלשמם הופנה בעל החיים מלכתחילה.

מהלך האירועים ביום ההגעה לאבחון או ניתוח שנקבעו מראש:

מטופלים המגיעים לתהליכי אבחון או לניתוחים מתוכננים, אמורים להגיע לבית החולים ביום ובשעה שנקבעו (לרוב עד השעה 9:00). על בעל החיים להיות בצום ממזון (אך לא ממים) החל מהשעה 24:00 בערב שלפני הפרוצדורה, אלא אם ניתנו הנחיות אחרות. במידה ובעל החיים מטופל תרופתית, יש להתייעץ עם הרופא במחלקה האם לתת את התרופות ביום ההגעה.

עם הגעתכם תתקבלו על ידי סטודנט או על ידי רופא מהמחלקה. חיית המחמד תעבור בדיקה קצרה על מנת לוודא שלא חל שינוי מהותי במצבה מאז הבדיקה הקודמת. לאחר הבדיקה תלקח חיית המחמד להמשך ההליך המתוכנן, לרוב תחת טשטוש או הרדמה מלאה. לצערנו לא נוכל לאפשר לכם ללוותה בשלב זה, משום שהגישה לאזורים אלה (מחלקות הרדמה, הדמיה וחדרי הניתוח) בביה"ח מוגבלת משיקולים טכניים (בטיחות קרינה, סטריליות וכו') ושיקולים מקצועיים המאפשרים טיפול יעיל ומיטבי בחיות . הבעלים יעודכנו ע"י צוות המחלקה בממצאי הבדיקה ובפרוגנוזה המתלווה אליהם. במידת הצורך והאפשר ייפגשו שוב רופאי המחלקה עם הבעלים למתן הסברים נוספים. בכל מקרה יעודכנו הבעלים עד סוף יום העבודה.

חלק גדול מהפרוצדורות האבחוניות והטיפוליות אותן אנו מבצעים דורשות אשפוז של לפחות 24 שעות לאחריהן. לשם כך בעלי החיים מאושפזים בסיום הפרוצדורה במחלקה הרלוונטית בבית החולים, לצורך השגחה. ביקורים של בעלי החיים המאושפזים במחלקה לטיפול נמרץ יתאפשרו בהתאם למדיניות הביקורים של המחלקה. במקרים מסוימים לא תתאפשר כניסה למחלקה והבעלים יתבקשו להמתין זמן מה. עדכון הבעלים נעשה אחת ליום ע"י צוות המחלקה, (אלא אם מתעורר צורך בקבלת החלטות נוספות). חשוב לציין כי במהלך היום עומס העבודה לעיתים אינו מאפשר יצירת קשר עם הבעלים, ולכן, לעיתים ימסר העדכון בסוף יום העבודה.

חדשות ועדכונים

לציבור לקוחותינו, מחר, יום ב' 13.5.19, ייצא סגל ביה"ח לסיור צוות. ביה"ח יעבוד במתכונת מצומצמת. בית המרקחת יהיה פתוח עד השעה 15:30. אנא קבלו זאת בהבנה, עמכם הסליחה.

מצאתם חיית מחמד פצועה?
התקשרו אל מוקד 106 באזור מגוריכם והם ישלחו את הגורם המתאים.

הצטרפו אלינו לפייסבוק וקבלו עדכונים על סיפורים מעניינים, דפי מידע חשובים, ועוד

מקרה החודש
מילי
פריצת דיסק‎
ניתוח ראש
קצת על בית החולים לסרטונים נוספים ביוטיוב